Soutěž potravina a potravinář roku Královéhradeckého kraje 2020

Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje organizuje letos již 15. ročník soutěže.

Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje 2020

Letos s rouškou! Každoročně organizujeme regionální trhy potravinářů z Královéhradeckého kraje, trhy se konají na jaře, a v každém z okresních měst. I letos se pokusíme tradiční trhy zorganizovat. Zatím ale nejsme schopní říct, zda v původně plánovaných termínech. Pro více aktuálních informací nás sledujte na naší facebookové stránce @SoutezPotravinaAPotravinar.

Protože chceme zachovat Váš kontakt s potravináři, připravujeme představení jejich produktů, i příběhů a dopadů aktuální situace. Podporu od Vás zákazníků budou potřebovat více než kdy jindy. Pokud nakoupíte potraviny od místního výrobce, Vámi investované peníze zůstávají v kraji. Nákup místních výrobků má i výrazný ekologický dopad. Místní výrobky neabsolvovaly "cestu kolem světa". V případě trhů je pak mnoho produktů, které je možné prodávat jako tzv. "bez obalové", což redukuje množství odpadů.

Hodnotiteli kvality výrobků jste v našem případě vy zákazníci, máte možnost ocenit Vašeho lokálního výrobce a jeho výrobek. 

Soutěž je otevřená pro výrobce se sídlem nebo provozovnou v Královéhradeckém kraji. Soutěž je realizována s finanční podporou Královéhradeckého kraje.Velmi vítaná je i spolupráce, která snad bude pokračovat i v tomto ročníku, s vynikající fotografkou a inspirující blogerkou paní Svatavou Vaškovou. Více o její práci naleznete na jejích webových stránkách Coolinářka a "I fotky jídla mohou být sexy"
 

O soutěži

  • Soutěž je realizována s finanční podporou Královéhradeckého kraje a je založená na výsledcích hlasování spotřebitelů prostřednictvím elektronického hlasování.  
  • Vzhledem k letošní situaci je hlasování již spuštěno! Hlasujte pro své oblíbené výrobky a výrobce. Hlasování bude ukončeno 31.12.2020, po sečtení vyhlásíme výsledky na IX. Reprezentačním plese zemědělců a potravinářů Královéhradeckého kraje 19. února 2021. 
  • Výherce z řad spotřebitelů vylosujeme a kontaktujeme do 15. 01. 2021.
  • Soutěž je vyhlašována za účelem propagace místních zemědělských a potravinářských výrobků. Pomáhá udržení tradic, podpoře zaměstnanosti, ekonomickému růstu a zvýšení povědomí místních spotřebitelů i turistů o regionálních výrobcích.  

Co můžete vyhrát?

Ambasador

Velkou podporou a inspirací je nám naše milá ambasadorka Svatava Vašková též známá jako "Coolinářka". Velmi děkujeme za podporu a doufáme, že spolupráci zachováme do dalších let.