Krkonošská kozí farma s.r.o.

Krkonošská kozí farma s.r.o.

Něco o nás

Manželé Lucie a Jan Frantovi od roku 2016 provozují rodinou kozí farmu v Rudníku. Na jižním úpatí Krkonoš chovají na šest desítek koz, část stáda můžet v létě potkat na pastvě v okolí Horního Maršova.

Třicet koz přímo na farmě v Rudníku dvakrát denně nadojí 60 l mléka, které zpracovávají ve faremní minimlékárně na čerstvý sýr, kefír, žervé, tvaroh a pasterizované mléko. Vysoká kvalita těchto výrobků je dána místem a způsobem chovu koz, malým objemem výroby a rodinným charakterem farmy, která nemá žádné jiné zaměstnance. Svým zákazníkům v režimu „prodeje ze dvora“ nabízí mléčné výrobky splňující všechny „možné i nemožné“ hygienické a veterinární požadavky bezpečné potraviny.

Kromě samotných výrobků, jejichž nabídka je sezónní cca duben až listopad, nabízíme také exkurzi na kozí farmu, při které si můžete zkusit podojit kozu, a dozvíte se vše o kozách a jejich chovu.

S čím soutěžíme?

Kozí sýr čerstvý

Čerstvý sýr vyrobený z pasterizovaného kozího mléka výlučně od koz z našeho chovu. Vyrobený s použitím syřidla a mlékárenské kultury. Jemně solený. Bez dalších přísad.

Kozí tvaroh a žervé

Tvaroh z pasterizovaného kozího mléka výlučně od koz z našeho chovu. Vyrobený s použitím mlékárenské kultury a kapky syřidla bez dalších přísad. Žervé je tvaroh jemně nasolený.