Pivovar Beránek

Pivovar Beránek

Něco o nás

Pivovar je umístěn v kulturní památce Harrachovského Špejcharu z roku 1737. Zajímavostmi této památky jsou krásné barokní schodiště a vyřezávané dubové sloupy, které poprvé vykvetly před pěti sty lety, chvíli poté, co Johann Gutenberg začal tisknout knihy. 500 let - to už je kus historie. Při stavbě špýcharu bylo použito cca 500 m3 ručně tesané trámoviny a 1600 m2 ručně řezaných fošen na podlahu o tloušťce 5 cm. Podlaha s nosnými trámy byla spojena 15 000 kovanými hřebíky – část z nich můžete vidět v naší restauraci. Pro umístění nové technologie pivovaru bylo při rekonstrukci nutné snížit podlahu o jeden metr. Dubové trámy v přízemí ustoupily nové technologii, abychom je následně vrátili do původní výšky v podobě stolů, u kterých můžete vychutnat skvělé jídlo a nasát kousek historie. Také podlahové fošny jsme použili na interiér restaurace, toalet a přednáškového sálu. V původním okně ze 17. století uvidíte jen sami sebe. Objevíte ho?

Náš pivovar má varnu o kapacitě 22 hektolitrů. Pro zrání piva v ležáckém sklepě jsou k dispozici CK tanky (4 x 40 hl, 2 x 20 hl) a tři přetlačné tanky (2 x 10 hl a 1 x 20 hl). Výstav pivovaru v letošním roce je 2 500 hektolitrů. Otevřená spilka není k dispozici z důvodu velkého množství ovocných sadů v blízkosti pivovaru a tím i nebezpečí kontaminace divokými kvasinkami. Pro hosty je k dispozici restaurace o kapacitě 60 míst, zahrádka - 60 míst a sál pro akce, svatby a školení se 120 místy. Příležitostně v našem pivovaru vaříme vánoční, velikonoční a jiné pivní speciály.Komfort doplňuje dostatečná kapacita 50-ti parkovacích míst.

Sledovat nás můžete na našem FB

S čím soutěžíme?

Beran

Jehně

Černá ovce

zlatavě zbarvený světlý ležák plzeňského typu, vyráběný klasickým způsobem dekokcí a spodním kvašením. České suroviny mu dodají příjemnou plnou chuť, výraznou hořkost a lehké aroma. Vyráběno klasickým způsobem dekokcí, spodním kvašením a výraznějším chmelením. Je zlatavé barvy, příjemné vůně a mírně výraznější hořkostí jež lehce doznívá. Vyrobeno tradičním klasickým způsobem z pěti druhů sladu, dekokcí, spodním kvašením. Je barvy hořké čokolády, chuť má lehce karamelovou a nasládlou, se středním řízem, jemnou hořkostí a lehkým chmelovým dozníváním

 

Pro tyto výrobky můžete hlasovat v sekci: Alkoholické a nealkoholické nápoje

 

 
123movies