CHOVSERVIS a.s.

CHOVSERVIS a.s.

Něco o nás

CHOVSERVIS a.s.    

Společnost CHOVSERVIS a.s. Hradec králové, která je součástí skupiny AGROMĚŘÍN, byla založena 4. května 1992.

Nabízí komplexní služby chovatelům hospodářských zvířat:

  • Produkci inseminačních dávek kanců a býků,
  • Kontrolu užitkovosti a sonografické vyšetření,
  • Obchod se zvířaty,
  • Jatečná činnost a výroba masných specialit pod značkou TORO® Hlavečník,
  • Chovatelské a jezdecké potřeby pod značkou PROFARM®.

 

Divize TORO® Hlavečník

Masokombinát TORO® Hlavečník je největší divizí společnosti CHOVSERVIS a.s., co do počtu zaměstnanců (65 osob), tak i celkového obratu.

Divize TORO® Hlavečník se zabývá porážkou jatečných zvířat (skotu, prasat a ovcí). V tomto provozu je ročně poraženo přibližně 11 000 kusů hovězího dobytka, přičemž 97 % zvířat je kategorie „mladý býk“. Dále je zde poraženo přibližně 14 000 kusů prasat a téměř 3 000 kusů jehňat a ovcí (více než 80 % jehňat).

Specializací a nosným výrobním programem společnosti je porážka „mladých býků“ (do 24 měsíců věku) a produkce kvalitního hovězího masa, kterého vyprodukujeme zhruba 4 250 tun ročně. Část této produkce dodáváme na pulty významného obchodního řetězce GLOBUS, část produkce bouráme a jako výsekové maso prodáváme v rámci regionu do maloobchodní sítě, restaurací, škol a zdravotnických zařízení. Náš provoz si ke spolupráci a porážku hovězího dobytka a jatečných prasat vybrala i společnost Amaso CZ, s.r.o.

Vybrané části hovězího masa necháváme vyzrát suchou cestou ve visu ve speciálně upravené chladírně. Takto vyzrálé maso prodáváme pod značkou TORO® BEEF.

Další činností divize TORO® Hlavečník je výroba masných výrobků a specialit. Nabízíme široký sortiment od drobných masných výrobků (párky, klobásy), přes salámy, vařené masné výrobky, lahůdkářské speciality (paštiky, aspiky), až po uzená masa - například tradiční Pražská šunka TORO.

Kvalita výrobků divize TORO® Hlavečník byla oceněna národní značkou kvality klasa (Sedlácká šunka uzená), Potravina a Potravinář Královéhradeckého kraje a Regionální potravinou Pardubického kraje (BRISKET).

 

Můžete nás také sledovat na našem FB

 

S čím soutěžíme?

Vídeňský salám se zeleným pepřem

Jedná se o masný výrobek tepelně opracovaný, který je lehce pikantní, polosuchý a trvanlivý. Jako surovina je použito kvalitní vepřové a hovězí maso, které bylo získáno z prasat a mladých býků vykrmených v České republice. Příjemnou chuť hovězího masa doplňují celé kuličky zeleného pepře. Tento salám je vhodný na svačiny, jako chuťovka k vínu a díky menšímu balení a trvanlivosti je ideální také na cesty.

Vinná klobása

Tento výrobek se ředí mezi masné polotovary a je vyráběn z kvalitního vepřového masa s původem v České republice. Jak již název napovídá, pro dochucení je použito téměř 6 % vína. Naše lahodná vinná klobása je pro hospodyňky připravená ve stočených šnecích a napíchnutá na špejli, tak aby se již pouze upekla a mohla být lahodnou ozdobou na vánoční tabuli. Výtečná je však také na grilu!