Miroslav Frydrych - Rodinná ovocnářská farma

Miroslav Frydrych - Rodinná ovocnářská farma

Něco o nás

První jabloně vysázel na pozemcích v obci Petrovičky v Královéhradeckém kraji v r. 1931 Václav Frydrych. V rámci kolektivizace zemědělství byl tento sad v r. 1952 zcelen s ostatními a obhospodařován Jednotným zemědělským družstvem Bašnice. V r. 1989 požádal na základě restitučního zákona Oldřich Frydrych o navrácení pozemků vč. živého a mrtvého inventáře do vlastnictví za účelem hospodaření. Od r. 1993 dosud pokračuje v hospodaření Miroslav Frydrych.

V současné době hospodaří na 18 hektarech půdy, z čehož jsou 3 hektary vysázeny stromy slivoní, 15 hektarů stromy jabloní s různou druhovou skladbou a stářím. Jsou zde zastoupeny i broskvoně.

Chlazení ovoce pro jeho uchování je zajištěno ve vlastních skladovacích prostorech, při větší úrodě v pronajatých skladech. Třídění a distribuci ovoce do obchodních sítí převážně zajišťuje odbytové družstvo producentů ovoce EB Fruit (East Bohemia Fruit), jehož je M. Frydrych členem.

Členství přijal taktéž v Ovocnářské unii České republiky, zájmovém sdružení ovocnářů a školkařů, jehož cílem je racionální koordinace výroby, odbytu, zpracování a skladování ovoce, jeho celkové využití na tuzemském i zahraničním trhu při zachování kvality, zdravotní nezávadnosti a cenové dostupnosti ovoce.

S čím soutěžíme?

Křížaly

Tradičně vyráběné, pouze sušením. Na tenké plátky krájené, z chuťově výrazné odrůdy jablek Topaz. Díky ponechané jablečné šlupce si zachovávají více živin i rustikálnější chuť jako od babičky.

Mošt jablko

Jedná se o 100 % jablečnou šťávu s dužninou, bez přidaných cukrů. Obsahuje jen přirozeně se vyskytující cukry. Výrobek je bez přidaných aromat, barviv a chemických látek. Případný sediment není na závadu a je důkazem, že se jedná o přírodní produkt. Mošt prochází jemnou pasterací, která zvyšuje trvanlivost výrobku a minimálně ovlivňuje chuť moštu. Mošt je vyráběn pouze z jablek pocházejících z České republiky, oblast Petrovičky, okr. Jičín. Barva moštu je ovlivněna odrůdou jablka, z kterého se mošt vyrábí, proto se mohou jednotlivé šarže barevně lišit.

Mošt jablko-hruška

Základem tohoto moštu je jablečný mošt z naší farmy, který je doplněný moštem z hrušek odrůdy Bohemica pocházejících z Dolan. S láskou namíchaná směs odrůd jablek doplněná o sladké a křehké hrušky Vás okouzlí přirozeně lahodnou, vyváženou chutí s medovým podtónem. Mošt obsahuje jen přirozeně se vyskytující cukry. Výrobek je bez přidaných aromat, barviv a chemických látek. Případný sediment není na závadu a je důkazem, že se jedná o přírodní produkt. Mošt prochází jemnou pasterací, která zvyšuje trvanlivost výrobku a minimálně ovlivňuje chuť moštu

Pro naše výrobky můžete hlasovat v sekci: Ovoce, zelenina a výrobky z nich

 
123movies