4.ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic

09. 08. 2021


Prosluněná sobota 7.srpna 2021 přímo vybízela, po propršeném týdnu a několikaměsíční absenci společenských akcí způsobenou epidemiologickými opatřeními, k návštěvě některé společenské nebo sportovní akce. A to, že to byla výzva nadmíru úspěšná dokazovalo množství návštěvníků 4. ročníku Medových slavností na Hrádku u Nechanic. Úžasné a pohodové prostředí zámeckého okolí využili organizátoři k oslavě a poučení o životě a způsobech chovu včel včetně ochutnávek medu a medoviny a ukázek živých včel. Nechyběly ani stánky s dalšími včelími produkty z včelího vosku nebo propolisu. K dobré náladě přispěly kapely Bohemian Bards a Jamaron, které spolu s přednáškami s včelí tématikou po celý den opanovaly hlavní podium.

    Ani na děti pořadatelé nezapomněli, ba právě na opak. Připravili pro ně vskutku bohatý program s dětskými dílničkami, živou včelí stezkou, ukázkou sokolníků a chovatelů domácích zvířat. Nechybělo ani vystoupení dětského hasičského sboru Sovičky ze Sovětic či loutkové divadelní představení na louce před zámkem.

    Nápaditou pozvánkou k návštěvě zámku byla přítomnost dam a pánů v úžasných pestrobarevných dobových róbách představující hraběte Harracha s paní hraběnkou a zámeckou družinu, kteří noblesně korzovali mezi návštěvníky Zajímavá byla i ukázka některých řemesel

    A co by to bylo za slavnosti bez možnosti bohatého a pestrého občerstvení. Toho se návštěvníkům dostalo v podobě řady gastronomických specialit. Nechyběly ani stany Regionální agrární komory, ve kterých měli návštěvníci možnost seznámit se a ochutnat řadu výrobků v rámci soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje. Na místě se rovněž měli možnost aktivně zapojit do soutěže  a dát svůj hlas nejzdařilejším výrobkům v jednotlivých kategoriích.

    Množství spokojených návštěvníků, kteří se o akci pochvalně vyjadřovali,  bylo tím nejlepším poděkováním všem vystavovatelům, sponzorům a především organizátorům tohoto zdařilého podniku.

4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic4. ročník Medových slavností na Hrádku u Nechanic
předchozí
následující

Provozovatelem webu je Regionální agrární komora Královehradeckého kraje, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny