Kalendář akcí

Akce, kde jsme se mohli potkat

16

Září

Královéhradecké krajské dožínky

Těšíme se na vyhodnocení naší soutěže na největší oslavě sklizně v Královéhradeckém kraji! Více na www.dozinky.cz

02

Září

PRIM Chomutice

S ochutnávkou i prodejními stánky nás můžete potkat na PRIMU Chomutice.

06

Srpen

Porcinkule Hostinné

O prvním víkendu v srpnu nás můžete potkat na Porcinkuli v Hostinném, krom naší tradiční ochutnávky a možnosti hlasovat v soutěži osobně se můžete těšit na naše potravináře.

 • Hradecký Klenot, s.r.o.
 • Včelí farma Rokytník
 • Immo-Star s.r.o.
 • H.O.L.I. CZ Sociální podnik

Porciunkule 2022 se blíží!


Tradiční slavnost Porciunkule je tu! Akce se bude konat první srpnový víkend jako každým rokem tedy od 5. do 7. srpna. Po dvou letech proběhne opět ve svém tradičním rozsahu. Připravili jsme pro vás žánrově rozmanitý program, jež bude probíhat v několika částech města, a to na hlavním pódiu na náměstí, v parku a ve františkánském klášteře. Na letošní ročník přijalo pozvání několik známých a vynikajících kapel různých žánrů. Novinkou letošního ročníku bude páteční program na náměstí. Večerem vás provede pop-rocková kapela Flám. Také jsme moc rádi, že tu budeme moci přivítat oblíbenou skupinu Jelen jako hlavního hosta sobotního večera. Milovníky rocku potěší známá kapela Legendy se vrací. V sobotu po zahájení paní starostkou města vystoupí dechová hudba Pardubická šestka. Těšit se můžete i na country kapelu Schovanky nebo na skupinu Crazy Dogs, se kterou zažijete mrazení v zádech, když na pódium přijde král rockenrollu – Elvis Presley. Následovat bude vystoupení Petra Kalandry Memory Band a poté skupina Barbarella se svými oblíbenými písněmi. Pro příznivce punku bude připravena kapela Visací zámek, která vystoupí stejně jako známá zábavová kapela Koneckonců v neděli odpoledne na náměstí. Ani děti nepřijdou zkrátka a čekají na ně písničky s Inkou Rybářovou a klaunem Rybičkou. Celým programem bude provázet moderátor Zdeněk Vranovský. Čeká vás nabitý program se spoustou zábavy pro všechny věkové kategorie, atrakce a občerstvení. Sobotní den bude zakončen tradičním půlnočním rozhovorem dvou obrů umístěných na radnici, kteří nám opět prozradí, co se stalo během celého uplynulého roku v Hostinném. Slavnost vyvrcholí velkolepým ohňostrojem doprovázeným hudbou.

Srdečně vás zve město Hostinné.

zdroj. : www.porciunkule.cz kde najdete i podrobný program

24

Červen

Trh regionálních potravin u Supermarketu TERNO Hradec Králové

Lokální výrobci nejen ze soutěže!

Pojďte ochutnat výrobky od našich soutěžících! Program a přezentace lokálních výrobců je připravéná i na prodejní ploše.
Z našich soutěžících se můžete těšit na:

 • Babiččiny sirupy
 • Worm Up
 • ZD Dolany
 • Giroma Gelato

Náš trh je pro Vás otevřen od  9:00 -16:00. Součástí je ochutnávka soutěžních výrobků a možnost vyplnění hlasovacího lístku do soutěže potravina a potravinář roku 2022!

02

Červen

Zemědělský den Náchod

Přijďte podořit místní výrobe a zěmědělce! V Náchodě na Masarykově náměstí 2. června 2022. Připraven je program pro děti i dospělé.

Zemědělský den 

2.června 2022 od 9:00 do 16:00
na Masarykově náměstí v Náchodě

produkce kvalitních českých potravin je ohrožena, přijďte podpořit a ochutnat regionální výrobky se soutěží

"Potravina a potravinář roku 2022 Královéhradeckého kraje"

 • prezentace a trh regionálních potravin
 • guláš z českého masa a pivo Primátor
 • stánek „Zemědělství žije“
  MDD – poznávací soutěž pro děti s odměnou  - Opočenská zmrzlina
 • traktor Zetor – součást historie
 • ukázka kovářské práce – Střední škola řemeslná Jaroměř
 • informace o kampani Zastavme vládní agrohazard! A diskuze
  www.vladniagrohazard.cz

27

Květen

Trhy regionálních potravin - Trutnov

Přijďte ochutnat a nakoupit na trhy regionálních potravin. Trh se koná 27. května na Krakonošově náměstí v Trutnově. Nakoupit můžete od vybraných lokálních výrobců. Součástí trhu bude i stánek s ochutnávkou a možností hlasovat pro svou oblíbenou potravinu či potravináře!

Přijďte ochutnat a nakoupit na trhy regionálních potravin. Trh se koná 27. května na Krakonošově náměstí v Trutnově. Nakoupit můžete od vybraných lokálních výrobců. Součástí trhu bude i stánek s ochutnávkou a možností hlasovat pro svou oblíbenou potravinu či potravináře!

 • FARMERS spol.s r.o. - mléčné výrobky
 • SA-MAPA spol. s r. o. - cukrářské a pekárenské výrobky
 • FABIO PRODUKT spol. s r.o. - oleje, sušené plody
 • Immo-Star s.r.o. - Giroma Gelato -káva a zmrzlina
 • Zemědělské družstvo Dolany - jablka a mošty
 • Simona Adamcová, Včelí farma Rokytník - včelí produkty
 • H.O.L.I. CZ Sociální podnik, s.r.o. - sirupy, čatní a džemy
 • Babiččiny sirupy - sirupy
 • Rakytník Cvrček s.r.o. - výrobky z rakytníku

21

Květen

Nábřeží řemeslníků

Jako kouzelníci probouzíme v dětech chuť tvořit a pracovat. Na městské slavnosti Nábřeží řemeslníků si vy i vaše děti vyzkoušíte stará řemesla i ta moderní. Potěšíte se pohádkou a živou jarmareční hudbou. Celé nábřeží se na jeden den promění v dílnu. Když si obejdete mistra kováře, hrnčíře a další, můžete získat List tovaryše. Konečně budete mít doklad své šikovnosti! 🙂

Nábřeží řemeslníků

Jako kouzelníci probouzíme v dětech chuť tvořit a pracovat. Na městské slavnosti Nábřeží řemeslníků si vy i vaše děti vyzkoušíte stará řemesla i ta moderní. Potěšíte se pohádkou a živou jarmareční hudbou. Celé nábřeží se na jeden den promění v dílnu. Když si obejdete mistra kováře, hrnčíře a další, můžete získat List tovaryše. Konečně budete mít doklad své šikovnosti! 🙂

Nábřeží řemeslníků otevřeme v sobotu 21. května v 9:00 na Tylově nábřeží v Hradci Králové 🎉

Půl roku pro Vás chystáme tuhle supr čupr slávu. A letošní Nábřeží řemeslníků bude hódně našlapané! 👉 Bezmála 100 řemeslníků a řemeslných škol, 30 tvůrčích dílen, báječné jídlo, soutěž a losování o ceny, kejklíř nebo večerní koncert s tančírnou💃🕺

Ochutnávka regionálních produktů ze soutěže Potravina a potravinář 2022 Královéhradeckého kraje nesmí chybět! A chybět nebudou ani prodejci:

 • Nožička s.r.o
 • Ing. Jana Šrytrová
 • Immo-Star s.r.o.
 • H.O.L.I. CZ Sociální podnik, s.r.o.
 • Zemědělské družstvo Dolany
 • WormUp
 • Vejce Kosičky

 

Akci pořádá Dobré divadlo

07

Květen

Nábřeží gurmánů Chuťe jara

7. května 2022 se hradecká náplavka opět promění v oázu gatsronomických zážitků, chutí a doprovodného programu.
Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Nábřeží gurmánů
Chutě jara


Na nábřeží najdete i naše stánky s ochutnávkou některých soutěžních produktů. Zároveň s námi na nábřeží budou:

 • Nožička s.r.o
 • WormUP s.r.o
 • Naše hospodářství
 • Babiččiny sirupy
 • Immo-Star s.r.o.

Na Nábřeží gurmánů bude připraven program pro všechny! 

od 11h Vodnická pohádka - divadlo pro děti

od 14h koncert Petr Andš

od 18h koncert kapely WAIT

Pro děti budou připravené také aktivity v Radost v písku - pískování obrázků a mandal barevným pískem, skákací hrad a taky zmrzka!🍦

 

Akci pořádá Agentura Butterfly

18

Září

Královéhradecké krajské dožínky 2021

Srdečně Vás zveme na Královéhradecké krajské dožínky 2021 letos v Šimkových sadech! Bohatý program a velké dožínkové tržiště s 18-ti hvězdnými potravináři z naší soutěže!  Stavte se také u našeho ochutnávkového stanu! Celý program akce na www.dozinky.cz

S podporou Královéhradeckého kraje, ze kterou upřímně děkujeme, jsme se rozhodli pro Vás v letošním roce uspořádat Královéhradecké krajské dožínky, letos s podtitulem návrat ke kořenům.

Dožínky čeká v letošním roce mnoho změn, pojďme si je představit ať víte, na co se těšit.

Hlavní změnou po letech je návrat do Šimkových sadů, více prostoru, více zeleně a ideální místo na rodinný piknik u příležitosti dožínek. Šimkovy sady nám také umožní bezpečnější prostor z hlediska epidemie.

Když jsme se otřeli o epidemii, i nás se dotknula, tak jako skoro všech. Pro nás to přineslo i zamyšlení nad směřováním celého konceptu Královéhradeckých krajských dožínek. Jako organizátoři bychom byli rádi, kdyby se Dožínky vrátily ke kořenům, a těmi kořeny myslíme oslavu sklizně a zemědělství jako takového. Poděkování zemědělců vlastníkům půdy, poděkování přírodě za její plody i poděkování lidí zemědělcům za jejich usilovnou práci.

Těšit se tedy můžete na výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na tržišti, slaměné hřiště pro děti a hudební podium s regionálními interprety.

Tradičně v rámci Dožínek oceníme nejlepší studenty zemědělských oborů, nejlepší zemědělce v kraji a vítěze letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.

 

Více o programu se dozvíte na webových stránkách www.dozinky.cz 

 

11

Září

Hradecké nábřeží gurmánů: Chuť podzimu

Na hradecké náplavce se budou i na podzim potkávat milovníci dobrého jídla a pití, kuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři. Centrum města se promění v gastronomickou oázu. Stejně jako na "chutích léta", i zde budeme my s ochutnávkovým stanem. Přijďte ochutnat skvělé potraviny z naší soutěže!

11

Září

Oslavy všestarské cibule - Všestary

Největší producent cibule v ČR  ZD Všestary Vás zve nejen na oslavu zeleniny s evropským „Chráněným označením původu“, ale také sýru NIVA, vyráběného zde z vlastního mléka. A na této oslavě nebudeme chybět ani my! Navšivte náš ochutnávkový stánek a nakupte u prodejců z naší soutěže. Těšíme se na Vás v sobotu u cibulové haly ve Všestarech!

03

Září

Ochutnávky na PRIM Chomutice

I na této tradiční přehlídce holštýnského skotu najdete náš ochutnávkový stánek. Přijďte, ochutnejte skvělé potraviny z Královéhradeckého kraje a hlasujte pro Vašeho favorita!

07

Srpen

Medové slavnosti - Zámek Hrádek u Nechanic

Blíží se další skvělá akce, na které nás můžete potkat s ochutnávkou soutěžních produktů!

4. ročník veřejně prospěšné a neziskové akce pod patronátem ZO ČSV Nechanice

Nenechte si ujít Medové slavnosti 7. srpna 2021

 

Kdo chce posnídat jednu z nejzdravějších potravin a ochutnat mnoho druhů medoviny, ať se neváhá zúčastnit 4.ročníku Medových slavností na Hrádku u Nechanic. Veřejně prospěšná a nezisková akce je připravena nejen nabídnout med v mnoha podobách, ale také poskytne informace o druzích medu, jeho skladování, obsahu prospěšných látek pro naše tělo a mnoho dalších informací i aktivit pro děti i dospělé. Zajímavou a již tradiční účast přislíbil i hrabě Harrach s paní hraběnkou a se svou družinou i dvorními dámami, které budou provázet hosty po celou dobu konání akce. Na všechny čeká nezapomenutelný zážitek a speciální prohlídka Hrádku u Nechanic. Hlavním sponzorem celého dne je Královéhradecký kraj. Bez jeho finanční podpory by se akce nemohla uskutečnit. Na medové slavnosti přispěla také obec Lodin.

MUDr. Josef Hošek, předseda ZO Českého svazu včelařů v Nechanicích k tomu dodává: „Jsme rádi, že jsme konečně mohli realizovat další ročník této povedené akce díky všem sponzorům a příznivcům včel a zdravé přírody. Moc nás mrzel minulý rok, kdy se nemohlo nic pořádat. Ale už je to za námi a my se těšíme na letošní ročník, který je plný medu, včel, zapomenutých řemesel a mnoha dalších aktivit. A pevně doufáme, že se vydaří a všem návštěvníků se zvýší povědomí o kvalitním Českém medu formou soutěží, ochutnávek, názorných ukázek pro malé i velké.“

Kdo se ještě nikdy pomyslně nekoupal v medu, nechť vyrazí v sobotu 7. srpna na Hrádek u Nechanic, kde se od 9:00 potká nejen se specialitami z medu a na medu, ale také může sám na vlastní kůži být u vytáčení medu a může se přiučit, jak se pozná kvalitní med. Pro všechny je připravena medová snídaně zdarma a následně je možné se zúčastnit soutěže o nejlepší med a medovinu a hlasováním potvrdit vlastního favorita této soutěže podle toho, jak vyhověl chuťovým buňkám každého dospělého návštěvníka. Na programu je i prezentace regionálních potravin a řemeslné výroby s možností jejich nákupu. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky myslivosti, chovatelství a pěstitelství v Královéhradeckém kraji.

Na programu jsou i vystoupení dětí z Mateřské školky Kamarád z Hradce Králové. Malí účastníci slavností se hravou formou seznámí s ochranou lesa a přírody a budou moci absolvovat živou včelí stezku s úkoly a dětskou dílničkou. Malí hasiči a hasičky ze sboru Sovičky ze Sovětic předvedou ochranu proti ohni přímo před zámkem.

Pro dospělé je připravena i zajímavá hudební lahůdka v podobě vystoupení kapel Bohemian Bards a Jamaron.

Rozhodně se zde nikdo nebude nudit, program je vyčerpávající a na celý den od 9,00 do 17:00. Vstupné je 60 Kč od 7 let věku. Mladší děti mají vstup zdarma.

Více informací na www.medoveslavnosti.cz

03

Červenec

Ochutnávka na Hradecké nábřeží gurmánů Chuť jara a léta

I letos nábřeží gurmánů bude! Přijďte podpořit gastro scénu a užít si skvělé jídlo, pití, nakoupit si kvalitní produkty za doprovodu hudebních vystoupení.
Součástí je i stánek s ochutnávkou soutěžních výrobků!

České i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, české regionální a farmářské potraviny - to vše je Hradecké nábřeží gurmánů. Těšte se na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Nebudou chybět koncerty, loutkové divadlo a další doprovodný program pro celé rodiny.

Součástí akce je opět Chilli festival Mechov - Rozpálené léto, proto se můžete těšit na hodně (v)ostré zážitky.

Vstup na akci je tradičně pro všechny návštěvníky a pejsky zdarma.

Více informací průběžně najdete na facebookové stránce ZDE.

Pořadatel  Agentura Butterfly 

18

Červen

Ochutnávka na Divadelním festivalu

Přijďte ochutnat soutěžní regionální produkty a hlasujte o Potravináře roku 2021!

Letošní první ochutnávkový stan můžete potkat v pátek 18.6.2021 na REGIONY Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové u stanu Pivovaru Klenot před Klicperovým divadlem. K ochutnání budou kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje a Pekárenské a cukrářské výrobky. Můžete zde i vyplnit hlasovací lístky, pomocí kterých podpoříte svého potravináře a zároveňse zařadíte do slosování o ceny!
Tešíme se na Vás!

Více o festivalu na www.festivalregiony.cz

předchozí
následující

Provozovatelem webu je Regionální agrární komora Královehradeckého kraje, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny