Kalendář akcí

Nadcházející akce od nejbližších

18

Září

Královéhradecké krajské dožínky 2021

Srdečně Vás zveme na Královéhradecké krajské dožínky 2021 letos v Šimkových sadech!

S podporou Královéhradeckého kraje, ze kterou upřímně děkujeme, jsme se rozhodli pro Vás v letošním roce uspořádat Královéhradecké krajské dožínky, letos s podtitulem návrat ke kořenům.

Dožínky čeká v letošním roce mnoho změn, pojďme si je představit ať víte, na co se těšit.

Hlavní změnou po letech je návrat do Šimkových sadů, více prostoru, více zeleně a ideální místo na rodinný piknik u příležitosti dožínek. Šimkovy sady nám také umožní bezpečnější prostor z hlediska epidemie.

Když jsme se otřeli o epidemii, i nás se dotknula, tak jako skoro všech. Pro nás to přineslo i zamyšlení nad směřováním celého konceptu Královéhradeckých krajských dožínek. Jako organizátoři bychom byli rádi, kdyby se Dožínky vrátily ke kořenům, a těmi kořeny myslíme oslavu sklizně a zemědělství jako takového. Poděkování zemědělců vlastníkům půdy, poděkování přírodě za její plody i poděkování lidí zemědělcům za jejich usilovnou práci.

Těšit se tedy můžete na výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na tržišti, slaměné hřiště pro děti a hudební podium s regionálními interprety.

Tradičně v rámci Dožínek oceníme nejlepší studenty zemědělských oborů, nejlepší zemědělce v kraji a vítěze letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.

 

Více o programu se dozvíte na webových stránkách www.dozinky.cz 

 

Minulé akce

03

Červenec

Ochutnávka na Hradecké nábřeží gurmánů Chuť jara a léta

I letos nábřeží gurmánů bude! Přijďte podpořit gastro scénu a užít si skvělé jídlo, pití, nakoupit si kvalitní produkty za doprovodu hudebních vystoupení.
Součástí je i stánek s ochutnávkou soutěžních výrobků!

České i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, české regionální a farmářské potraviny - to vše je Hradecké nábřeží gurmánů. Těšte se na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Nebudou chybět koncerty, loutkové divadlo a další doprovodný program pro celé rodiny.

Součástí akce je opět Chilli festival Mechov - Rozpálené léto, proto se můžete těšit na hodně (v)ostré zážitky.

Vstup na akci je tradičně pro všechny návštěvníky a pejsky zdarma.

Více informací průběžně najdete na facebookové stránce ZDE.

Pořadatel  Agentura Butterfly 

18

Červen

Ochutnávka na Divadelním festivalu

Přijďte ochutnat soutěžní regionální produkty a hlasujte o Potravináře roku 2021!

Letošní první ochutnávkový stan můžete potkat v pátek 18.6.2021 na REGIONY Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové u stanu Pivovaru Klenot před Klicperovým divadlem. K ochutnání budou kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje a Pekárenské a cukrářské výrobky. Můžete zde i vyplnit hlasovací lístky, pomocí kterých podpoříte svého potravináře a zároveňse zařadíte do slosování o ceny!
Tešíme se na Vás!

Více o festivalu na www.festivalregiony.cz

předchozí
následující